06.08.2022 Požár Kostelany

V sobotu 6.8.2022 v 02:34 hod. byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS Zlínského kraje k požáru v rodinného domu v obci Kostelany nad Moravou. Po vyhlášení poplachu vyjela jednotka s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ v počtu 1+4.

 Po příjezdu naší jednotky zde již krátce zasahovala jednotka JSDH Kostelany a HZS UH. V přízemí domu byly některé místnosti zasaženy požárem v plném rozsahu a zbytek domu byl silně zakouřen. Dle rozhodnutí VZ prováděli naši členové v dýchacích přístrojích vyhledávání osob. Jedna skupina našla v garáži dezorientovaného a lehce zraněného majitele, kterého ihned vyvedla ven k ošetření. Druhá skupina prohledávala zbytek domu s negativním výsledkem.
Na místo byl povolán vyšetřovatel příčin vzniku požárů, ZZS a Policie ČR.

Zdroj HZS Zl.kraje

Dnes v noci zasahovalo u požáru v rodinném domě v Kostelanech 5 jednotek hasičů.
Hlášení o požáru jsme přijali v 2:33 hodin.
Při provádění průzkumu jsme uslyšeli, že za vraty garáže někdo volá o pomoc. Vrata jsme uvolnili a pomohli muži ven. Ten nám sdělil, že někoho zabil. Dům jsme prohledali, ale žádnou další osobu jsme nenašli. Vzhledem k tomu, že muž nějakou dobu pobýval v zakouřeném prostředí, ošetřili ho zdravotníci. Byl velmi dezorientovaný, proto byl odvezen k dalšímu ošetření do nemocnice.
Požár byl uhašen 2 vysokotlakými proudy vody.
Na místo požáru se dostavila policie a vyšetřovatel hasičů.
Ve vyšetřování příčiny vzniku požáru a výše škody se bude pokračovat dnes v dopoledních hodinách.
Na místo požáru se dostavil řídící důstojník územního odboru HZS Uherské Hradiště.
U požáru zasahovaly jednotka HZS Zlínského kraje stanice Uherské Hradiště a jednotky dobrovolných hasičů obcí Nedakonice, Kunovice, Boršice, Kostelany nad Moravou.
Aktualizace
Příčina požáru zůstává v šetření Policie České republiky.
Požár způsobil škodu v předběžné výši 900 tisíc korun.
Byly uchráněny hodnoty ve výši 3 miliony korun. (RŽ)
 
  • IMG_20220806_031157
  • IMG_20220806_031532
  • IMG_20220806_032316
  • IMG_20220806_033535