01.06.2019 Odborná příprava jednotky

V sobotu 1.6.2019 proběhl na požární stanici Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Uherském Hradišti pravidelný společný výcvik našich členů jednotky s profesionálními hasiči. 

Číst dál...

22.03.2019 Školení první pomoci

V měsíci březnu proběhlo školení našich členů jednotky ve správném poskytování první pomoci. Školení bylo zaměřeno na základní život zachraňující úkony jako např. poskytnutí nepřímé srdeční masáže, ošetření při krvácení ale také na správnou manipulaci s poraněnou osobou, ošetření při poranění hrudníku, popálenin, zlomenin atd. Každý si vyzkoušel resuscitaci na figuríně dospělé osoby.

Školení probíhalo pod vedením lékaře ze Záchranné zdravotnické služby v Uherském Hradišti.

Číst dál...

16.11.2018 Odborná příprava jednotky

V pátek 16.11.2018 se naši členové jednotky zúčastnili praktického výcviku. V rámci odborné přípravy  si vyzkoušeli především způsoby vyhledávání a záchrany osob při požárech v neznámém prostředí.

Číst dál...

05.05.2018 Odborná příprava

IMG_3312

V sobotu 5.5.2018 proběhl na požární stanici Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Uherském Hradišti pravidelný společný výcvik našich členů jednotky s profesionálními hasiči. 

Číst dál...

04.03.2017 Odborná příprava

IMG_3312

/>V rámci odborné přípravy se naši členové zásahové  jednotky zúčastnili v sobotu 4.3.2017  pravidelného součinnostního výcviku. Tento výcvik byl pod vedením profesionálních hasičů zaměřen na práci s proudnicí při požárech v uzavřeném prostoru a správnou techniku vstupu do těchto uzavřených prostor.

Číst dál...

2016 Kurz řezání motorovou pilou

V měsíci únoru se naši členové určení k práci s motorovou pilou zúčastnili pravidelného školení včetně praktického výcviku. Pod vedením instruktora ze stanice HZS v Uherském Hradišti byli členové proškoleni teoretickou částí, která byla ukončena testem a následující sobotu se konal praktický výcvik v katastru obce Mistřice.

Číst dál...