Novinky

Činnost sboru v roce 2015

Byl zpracován příspěvek do zpravodaje obce.

Číst dál...

20.10.2015 Dotace na činnost Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Nedakonice

V roce 2015 obdržela prostřednictvím Zlínského kra­je Obec Nedakonice do svého rozpočtu celkem 2 účelové neinvestiční dotace ze státního rozpočtu v celkové výši 181 000 Kč. Jednalo se o dotaci na za­bezpečení pohotovosti jednotky kategorie JPO II výši 170 000,- Kč,  dotaci na zabezpečení nákladů souvisejících se zajištěním akceschopnosti jednotky ve výši 11 000,- Kč.

Dále obdržela investiční dotaci ve výši 95 000 Kč na rozšíření varovného a vyrozumívacího a varovacího systému.

Činnost sboru v roce 2014

Byl zpracován příspěvek do zpravodaje obce.

Číst dál...

15.12.2014 Dotace na činnost Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Nedakonice

V roce 2014 obdržela prostřednictvím Zlínského kra­je Obec Nedakonice do svého rozpočtu celkem 2 účelové neinvestiční dotace ze státního rozpočtu v celkové výši 185 000 Kč. Jednalo se o dotaci na za­bezpečení pohotovosti jednotky kategorie JPO II výši 170 000,- Kč,  dotaci na zabezpečení nákladů souvisejících se zajištěním akceschopnosti jednotky ve výši 15 000,- Kč.

09.08.2014 Boršice Letecký den

DSC06653HASIČI V BORŠICÍCH OSLAVILI 120. VÝROČÍ NA LETIŠTI

Hasiči z Boršic dnes oslavili 120. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v obci. K tomuto výročí se uskutečnilo při leteckém dni velká výstava hasičské techniky. Technika se sjela na plochu u letiště. Zúčastnilo se jí velké množství jednotek hasičských sborů.

Číst dál...

14.6.2014 Soutěž nezdravotnických složek IZS

{readmorelink}{/readmorelink}

V sobotu 14. června proběhla v Kostelanech nad Moravou soutěž nezdravotnických složek IZS. Soutěž byla rozdělena na část zdravotní a fyzickou.

Číst dál...

Zveřejněna zpráva o činnosti za rok 2013

Dnes byla v části "Výroční zprávy" zveřejněna Zpráva o činnosti sboru a jednotky za rok 2013.

Činnost sboru v roce 2013

{readmorelink}{/readmorelink} Na závěr roku byl zpracován příspěvek do zpravodaje obce.

Číst dál...

Dotace na činnost Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Nedakonice v roce 2013

V roce 2013 obdržela prostřednictvím Zlínského kra­je Obec Nedakonice do svého rozpočtu celkem 3 účelové neinvestiční dotace ze státního rozpočtu v celkové výši 308 000 Kč. Jednalo se o dotaci na za­bezpečení pohotovosti jednotky kategorie JPO II výši 121 000,- Kč,  dotaci na zabezpečení nákladů souvisejících se zajištěním akceschopnosti jednotky ve výši 18 000,- Kč a mimořádnou dotaci 169 000,- Kč. Z prostředků byly uhrazeny náklady vzniklé se zásahovou činností mimo katastrální území obce, náklady na odměny členům za zajištění pohotovosti mimo pracoviště a nákup ochranných prostředků a vybavení.  

Medaile HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost

{readmorelink}{/readmorelink} Ve čtvrtek 24. října převzal na Trojském  zámku v Praze starosta sboru Medaili HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost. 

Číst dál...

5.7. 2013 nehoda motorového člunu na řece Moravě

Zásah se protáhl na pět hodin (Foto: www.hzszlk.eu)

{readmorelink}{/readmorelink} Likvidace nehody motorového člunu  

Číst dál...

Dotace na činnost Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Nedakonice

V roce 2012 obdržela prostřednictvím Zlínského kra­je Obec Nedakonice do svého rozpočtu celkem 3 účelové neinvestiční dotace ze státního rozpočtu v celkové výši 139 000 Kč. Jednalo se o dotaci na za­bezpečení pohotovosti jednotky kategorie JPO II výši 100 000,- Kč,  dotaci na zabezpečení nákladů souvisejících se zajištěním akceschopnosti jednotky ve výši 30 000,- Kč a mimořádnou dotaci 9 000,- Kč jako náhradu za škody vzniklé při požáru lesa ve Bzenci.

Činnost sboru v roce 2012

{readmorelink}{/readmorelink} Na závěr roku byl zpracován příspěvek do zpravodaje obce.

Číst dál...

Hejtman Michal Hašek poděkoval členům integrovaného záchranného systému za profesionální zásah při požáru u Bzence

{readmorelink}{/readmorelink} Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve středu 27. června 2012 předal v prostorách víceúčelové haly ve Vracově ocenění členům Integrovaného záchranného systému, kteří se podíleli na hašení požáru
lesa v okolí Bzence na Hodonínsku v květnu letošního roku.

Číst dál...

VÝSTRAHA ČHMÚ

Meteorologové varují před silnými srážkami na jihu Čech a Moravy

13. června  2012 v 04:15  
Rozvodněná říčka (ilustrační foto) - Foto:  ČTK

Rozvodněná říčka (ilustrační foto)

Na jihu a východě České republiky od večera silně prší. Hydrometeorologický ústav proto vydal výstrahu prvního stupně pro kraje Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihočeský. Na Břeclavsku a Hodonínsku by mělo během šesti hodin napadnout až 50 milimetrů srážek.

Voda stékající ze svahů by mohla rozvodnit menší potoky a jindy suchá koryta. Dostat by se mohla i do sklepů některých domů. 

„Dále jsme k tomu vydali informaci o výskytu nebezpečného jevu – extrémní srážky, které se vyskytly zejména v okresech Břeclav a Hodonín. S tím souvisí zvýšení hladiny toků. Na jižní Moravě jsou aktuálně dvě lokality s prvním povodňovým stupněm, ale zdá se, že je to jenom na krátkou dobu,“ informoval meteorolog Štefan Hanžák. 

Číst dál...

12.05.2012 Okrsková soutěž Nedakonice

{readmorelink}{/readmorelink}V sobotu 26. května naše jednotka uspořádala okrskovou soutěž v požárním sportu v disciplínách "běh na 100m a požární útok". V soutěži se utkaly družstva mužů Kostelany, Polešovice, Tučapy, Ořechov, a domácí družstvo Nedakonice. Jako jediné družstvo našeho okrsku se nedostavilo družstvo Vážan.

Číst dál...

Nový systém varování občanů v obci

{readmorelink}{/readmorelink}V druhé polovině minulého roku byly provedeny úpravy stávajícího systému místního rozhlasu související se zkvalitněním zajištění varování a vyrozumění obyvatel naší obce.

 

Číst dál...