12.03.2022 Požár trávy Stříbrnice

V sobotu 12.03.2022 v 13:53 hod. byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS Zlínského kraje k požáru trávy a dřevin do obce Stříbrnice. Jednotka vyjela s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ v počtu 1+3.

Naše jednotka zasahovala celé odpoledne u rozsáhlého požáru trávy a dřevin v sadu za obcí Stříbrnice. Příjezd byl komplikován nepřístupnými cestami pro hasičskou techniku a musela být použita motorová pila k prořezání dřevin blokující průjezd. Následně po ustavení techniky bylo nataženo vodní vedení k šířícímu se požáru a bylo nasazeno několik proudů, použity byly i jednoduché hasební prostředky. Na místě bylo nutné pokácet ohořelé stromy k jejich dohašení a byla zřízena kyvadlová doprava vody. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo celkem osm dobrovolných jednotek a dvě profesionální z Uh. Hradiště a Kyjova.