22.11.2020 Záchrana osoby Nedakonice

V neděli 22.11.2020 v 11:46 hod. byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS Zlínského kraje k záchraně muže po pádu do šachty v areálu Mlékarny Nedakonice. Po vyhlášení poplachu vyjela jednotka s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ v počtu 1+6.

Naše jednotka přijela na místo jako první a ihned zahájila prohledávání areálu mlékárny. Oznamovatel se nacházel na místě a hasičům sdělil, že slyšel opakované volání mužského hlasu o pomoc ale přesnější místo odkud volání pocházelo neurčil. Prohledáváním areálu byla brzy nalezena částečně otevřená jímka ve které se prvotním průzkumem nikdo nenacházel. Vzhledem k její hloubce byla překontrolována pomocí trhacího háku, naštěstí nebyl nikdo nalezen. Během zásahu se také na místo dostavila jednotka HZS stanice Uh. Hradiště, Zdravotnická záchranná služba a hlídka Policie. Po podrobnějším výslechu oznamovatele byla následně událost přehodnocena na planý poplach a veškeré zasahující složky se vrátili na základny.

 

  • img_20201122_121140