11.02.2019 Pátrání po pohřešované osobě - aktualizace

V pondělí 11.2.2019 v 18:37 hod. byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS Zlínského kraje k pomoci při pátrání po pohřešované osobě v Uherském Hradišti. Naše jednotka vyjela na místo ohlášené události s technikou DA-L1Z FORD TRANSIT v počtu 1+6.

Po příjezdu na místo byla členům předána informace od Policie ČR, že se jedná o muže, který může být v bezprostředním ohrožení života. Jeho poslední lokalizace mobilního telefonu byla zjištěna v Kunovském lese kde se také zahájilo pátrání. Do pátrání se zapojil také vrtulník s termovizí a psovodi. Po průzkumu určených úseků bylo v nočních hodinách toto pátrání pro hasiče ukončeno u jezu řeky Moravy. Pohřešovaná osoba během našeho pátrání nebyla nalezena.

aktualizace:

„Muže nakonec našli půl hodiny po půlnoci pod obchvatovým mostem v Kunovicích. Záchranka jej odvezla k vyšetření,“informovala policejní mluvčí Milena Šabatová. Nalezený muž skončil v péči lékařů Uherskohradišťské nemocnice.
Zdroj: https://slovacky.denik.cz/nehody/vrtulnik-policiste-hasici-drama-v-kunovskem-lese-20190212.html