7.7.2015 požár Vážany

DSC_1065V úterý v 03:27 byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem HZS Zlínského kraje k požáru trávy ve Vážanech. Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela s technikou CAS 24/2500/400 LIAZ v počtu 1+7.

Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že hoří suchá tráva a požár se šíří k přilehlému poli obilí. Plocha zasažená požárem byla v době příjezdu jednotky cca 30 m2. V době příjezdu naší jednotky již na místě zasahovala jednotka SDH Polešovice, která na místo dorazila před naší jednotkou. Na likvidaci požáru byl nasazen vysokotlaký proud. Následně se na místo dostavila také jednotka jednotky HZS ZLk - stanice Uherské Hradiště a SDH Boršice a místní jednotka SDH Vážany, která zůstala na místě zásahu v záloze. Místo zásahu bylo pro vozidla špatně dostupné, pro nepřesné udání polohy.Velitel zásahu potvrdil dostatek sil a prostředků a naše jednotka byla po likvidaci požáru odeslána zpět na základnu.

  • DSC_1064
  • DSC_1065
  • DSC_1071
  • DSC_1075